O NÁS

Proč, co a jak..?

Třikrát PROČ...

Proč funkční?

Věříme, že funkční trénink je pro člověka ta nejlepší volba. Na rozdíl od posilování na strojích, které je zaměřené na izolované partie a téměř nevyužívá stabilizátory páteře, dělá funkční trénink pravý opak. Zapojuje stabilizátory a svalové partie komplexně. Nezatěžuje nepřirozeným způsobem tělo, ale naopak ho celkově posiluje. Jedná se o velmi efektivní způsob cvičení, při kterém se snižuje riziko zranění a lze účinně využít při sportu i rehabilitaci.

Proč fitko?

Naše představa o fitness není omezená na posilování na strojích, na nepřirozeném nabírání svalové hmoty a na komerčnosti. Od našeho fitka můžete čekat mnohem víc, u nás je zdraví klienta na prvním místě. Funkční fitko vhodné pro každého, kdo chce zhubnout, ale i zdravě a funkčně cvičit. Nejsme fitness centrum, jsme fitko.

Proč to děláme?

Protože chceme přinést nový pohled na cvičení a chceme pomoci co největšímu počtu lidí k tomu, aby byli funkční, zdraví a jejich životní styl se ubíral tím správným směrem. Taky nás to hodně baví a chceme tuhle radost z cvičení šířit dál.

CO u nás naleznete..?

Nabízíme kvalitní služby a vše, co můžete potřebovat k tomu, abyste byli opravdu funkční. Od tréninku přes výživové poradenství až po infrasaunu, masáže a fyzioterapii.

 

Otevřený vstup

Otevřený vstup je časově neomezeným vstupem. Můžete kdykoliv přijít a zacvičit si dle libosti. Tenhle trénink je zcela ve vaší vlastní režii a bez dohledu trenéra.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vhodný pro každého, kdo neví jak s funkčním tréninkem začít, nebo si chce dát pořádně do těla. Během půl hodiny toho odmakáte tolik, co byste sami nestihli za hodinu.

Funkční silový trénink

Silové cvičení, které postupně budujeme a rozvíjíme. Naučíte se jak tělo vhodně rozhýbat a jak provádět cviky technicky správně.

Funkční jóga

Jóga v dynamickém stylu, formující celé tělo, posilující hluboký stabilizační systém intenzivnějším způsobem. Lekce založena na souhře svalové síly, protažení a relaxace.

Osobní trenér

Služeb osobního trenéra je ideální využít, pokud to myslíte s funkčním tréninkem opravdu vážně. Trenér maximálně zefektivní cvičení a dostane z vás maximální výkon. Tomu se říká překonat sám sebe!

Fyzioterapie

Máte problémy s pohybovým aparátem? Bolí vás záda nebo klouby? Máme řešení. A tím je naše fyzioterapie, která je zaměřená na diagnostiku a terapii funkčních i strukturálních poruch pohybového systému.

Masáže

Masáží nabízíme hned několik - klasickou a relaxační masáž, sportovní rekondiční masáž a manuální lymfodrenáž. Pořádně svaly uvolní a dokonale vás připraví na další trénink. Pro ještě větší účinek doporučujeme před masáží využít infrasaunu. Do budoucna připravujeme i další masáže.

Výživové poradenství

Jídlo je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Ale kde začít, když každý doporučuje něco jiného? My vám s tímto poradíme – zhodnotíme váš stávající životní styl, změříme tělesné hodnoty a připravíme vám stravovací plán na míru. Jednoduše řečeno – postavíme vás na startovní čáru.

Mobilita

Díky mobilitě rozhýbeš tělo za pomocí těch správných cviků. Mobilita je důležitý aspekt cvičení a přesto bývá tak často opomíjena. Jen klouby, jejichž hybnost není narušena přetíženými, či slabými svaly, můžou zůstat stabilní. A z dobré stability vychází i síla. Abychom některou část těla mohli uvolnit (mobilizovat), musíme jinou oblast stabilizovat a posílit.

JAK to děláme..?

Přicházíme s jiným pojetím cvičení, než nabízí konkurence. Neuděláme z vás kulturisty, ale za to vám pomůžeme zformovat postavu, shodit přebytečná kila, odstranit svalové dysbalance a pomůžeme vám od bolesti zad. O vše se postarají naši trenéři, kteří vás budou podporovat a motivovat. Zkrátka naše cvičení je zábavné, přirozené, zdravé a funkční. Přijďte a uvidíte.

Naši funkční trenéři

Zkušení trenéři jsou základ. Ti naši jsou navíc i funkční. Berou v potaz individuální možnosti každého klienta a díky nim je cvičení maximálně efektivní.

Mgr. Pavel Václavík

Majitel, trenér, masér a výživový poradce
Jsem iniciátorem našeho funkčního rozvoje. Funkční trénink je pro mě vášní a nejlepší způsob posilování. Sport a cvičení jsou pro mě už řadu let prací i koníčkem. Jako mladý jsem závodně vesloval a i nyní se věnuji několika sportům. Mám rád například jízdu na kole a bruslích, běhání, plavání a v zimě běžky, lyže a snowboard. Sport je zkrátka mou nedílnou součástí. I proto jsem vystudoval tělovýchovu na FTVS UK. V rámci studia jsem také získal základní znalosti v oboru masáží a výživového poradenství, které jsem nadále rozšiřoval a prohluboval dalšími kurzy a praxí v oboru. Rád vás uvidím osobně v našem Funkčním Fitku, případně mi můžete napsat na adresu pavel@funkcnifitko.cz.

Mgr. Monika Mezírková

Funkční trenérka
Pohyb a sport je pro mě od dětství největším koníčkem a dnes už zřejmě i závislostí. 18 let se závodně věnuji sportovní střelbě, aktuálně také rekreačně běhám ultramaratony a soutěžím v beach volejbalu. Kromě toho se věnuji celé řadě dalších pohybových aktivit, výživě, zdravé životosprávě, jelikož věřím ve fitness, tj. ve zdravý a funkční životní styl. Možnosti lidského těla mě neustále fascinují, proto své vědomosti v této oblasti pořád prohlubuji, momentálně intenzivně v rámci dalšího studia na FTK UP. Těším se na setkání ve Funkčním Fitku! Monika

Augustýn Matoušek

Funkční trenér
Prioritou mého tréninku je dosažení pohybové komplexnosti a jejího rozvoje. Mobilita, síla, kondice, koordinace, rychlost reakce a mnoho dalších ''dovedností'', které člověk používá vědomě i nevědomě každý den. Jsem certifikovaným instruktorem cvičení s kettlebellem, se kterým jsem se seznámil již před více než 10 lety a stále je pro mě jednou z nejlepších cvičebních pomůcek. Podílel jsem se na přípravě seminářů (primal move, velká činka, kettlebell, ..) a také se mnohých zúčastnil z pozice ''studenta''. Nejvíc mě baví bojové sporty. Jako dítě jsem začínal s tréninky karate, později jsem se dostal ke kickboxu a potom vyzkoušel i thajský box. Zápasové ambice jsem nikdy moc neměl, a tak je to pro mě především zábava a skvělý prostředek k udržení slušné kondičky.

Miroslav Jindra

Funkční trenér
Sport a pohyb je pro mě největší vášní už od dětství, kdy jsem začínal s fotbalem a v dospělosti jsem se zamiloval do kalisteniky neboli cvičení s vlastním tělem. Vždy jsem měl touhu předávat své znalosti a zkušenosti dál, a proto jsem se před pár lety začal věnovat trénování. Od té doby se snažím stále posouvat a dělat svou práci co nejlépe. V poslední době mě hodně chytlo lezení na boulderu, na kterém mě baví jeho rozmanitost a náročnost, a jedna z mých nevšedních pohybových zálib je také lezení na stromy. Obecně se snažím být co nejvšestrannější, aby mě žádná situace nepřekvapila, a to se také skrze mou trenérskou praxi snažím předávat všem svým svěřencům.

Matěj Rajnoch

Funkční trenér
Ke sportu mě od mala vedli rodiče. Začínal jsem v 7 letech s fotbalem v pražské Spartě. Po dvou letech jsem jej vystřídal za rychlostní kanoistiku abych se v 15 letech zase vrátil k fotbalu, který hraji do dnes v Motorletu Praha. Trenérství se věnuji aktivně již několik let. V rámci mého prohlubování vědomostí jsem se rozhodl vlítnout na školu a jsem stále aktivním studentem UK FTVS. Oblíbeným je intenzivní funkční trénink díky pomůckám typu Gun-ex nebo TRX system, ale rád si užiji i „těžké váhy“. Vždy se budu snažit dostat z vás maximální a co nejefektivnější výkon! Těším se na vás.