Pro nové zákazníky nabízíme slevu 50% na první vstup. Přihlaš se zde.

O NÁS

Proč, co a jak..?

Třikrát PROČ...

Proč funkční?

Věříme, že funkční trénink je pro člověka ta nejlepší volba. Na rozdíl od posilování na strojích, které je zaměřené na izolované partie a téměř nevyužívá stabilizátory páteře, dělá funkční trénink pravý opak. Zapojuje stabilizátory a svalové partie komplexně. Nezatěžuje nepřirozeným způsobem tělo, ale naopak ho celkově posiluje. Jedná se o velmi efektivní způsob cvičení, při kterém se snižuje riziko zranění a lze účinně využít při sportu i rehabilitaci.

Proč fitko?

Naše představa o fitness není omezená na posilování na strojích, na nepřirozeném nabírání svalové hmoty a na komerčnosti. Od našeho fitka můžete čekat mnohem víc, u nás je zdraví klienta na prvním místě. Funkční fitko vhodné pro každého, kdo chce zhubnout, ale i zdravě a funkčně cvičit. Nejsme fitness centrum, jsme fitko.

Proč to děláme?

Protože chceme přinést nový pohled na cvičení a chceme pomoci co největšímu počtu lidí k tomu, aby byli funkční, zdraví a jejich životní styl se ubíral tím správným směrem. Taky nás to hodně baví a chceme tuhle radost z cvičení šířit dál.

CO u nás naleznete..?

Nabízíme kvalitní služby a vše, co můžete potřebovat k tomu, abyste byli opravdu funkční. Od tréninku přes výživové poradenství až po masáže a fyzioterapii.

 

Otevřený vstup

Otevřený vstup je časově neomezeným vstupem. Můžete kdykoliv přijít a zacvičit si dle libosti. Tenhle trénink je zcela ve vaší vlastní režii a bez dohledu trenéra.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vhodný pro každého, kdo neví jak s funkčním tréninkem začít, nebo si chce dát pořádně do těla. Během půl hodiny toho odmakáte tolik, co byste sami nestihli za hodinu.

Funkční silový trénink

Silové cvičení, které postupně budujeme a rozvíjíme. Naučíte se jak tělo vhodně rozhýbat a jak provádět cviky technicky správně.

Funkční jóga

Jóga v dynamickém stylu, formující celé tělo, posilující hluboký stabilizační systém intenzivnějším způsobem. Lekce založena na souhře svalové síly, protažení a relaxace.

Osobní trenér

Služeb osobního trenéra je ideální využít, pokud to myslíte s funkčním tréninkem opravdu vážně. Trenér maximálně zefektivní cvičení a dostane z vás maximální výkon. Tomu se říká překonat sám sebe!

Fyzioterapie

Máte problémy s pohybovým aparátem? Bolí vás záda nebo klouby? Máme řešení. A tím je naše fyzioterapie, která je zaměřená na diagnostiku a terapii funkčních i strukturálních poruch pohybového systému.

Masáže

Masáží nabízíme hned několik - klasickou a relaxační masáž, sportovní rekondiční masáž a manuální lymfodrenáž. Pořádně svaly uvolní a dokonale vás připraví na další trénink. Pro ještě větší účinek doporučujeme před masáží využít infrasaunu. Do budoucna připravujeme i další masáže.

Výživové poradenství

Jídlo je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Ale kde začít, když každý doporučuje něco jiného? My vám s tímto poradíme – zhodnotíme váš stávající životní styl, změříme tělesné hodnoty a připravíme vám stravovací plán na míru. Jednoduše řečeno – postavíme vás na startovní čáru.

Mobilita

Díky mobilitě rozhýbeš tělo za pomocí těch správných cviků. Mobilita je důležitý aspekt cvičení a přesto bývá tak často opomíjena. Jen klouby, jejichž hybnost není narušena přetíženými, či slabými svaly, můžou zůstat stabilní. A z dobré stability vychází i síla. Abychom některou část těla mohli uvolnit (mobilizovat), musíme jinou oblast stabilizovat a posílit.

JAK to děláme..?

Přicházíme s jiným pojetím cvičení, než nabízí konkurence. Neuděláme z vás kulturisty, ale za to vám pomůžeme zformovat postavu, shodit přebytečná kila, odstranit svalové dysbalance a pomůžeme vám od bolesti zad. O vše se postarají naši trenéři, kteří vás budou podporovat a motivovat. Zkrátka naše cvičení je zábavné, přirozené, zdravé a funkční. Přijďte a uvidíte.

Naši funkční trenéři

Zkušení trenéři jsou základ. Ti naši jsou navíc i funkční. Berou v potaz individuální možnosti každého klienta a díky nim je cvičení maximálně efektivní.

Mgr. Pavel Václavík

Majitel, trenér, masér a výživový poradce
Jsem iniciátorem našeho funkčního rozvoje. Funkční trénink je pro mě vášní a nejlepší způsob posilování. Sport a cvičení jsou pro mě už řadu let prací i koníčkem. Jako mladý jsem závodně vesloval a i nyní se věnuji několika sportům. Mám rád například jízdu na kole a bruslích, běhání, plavání a v zimě běžky, lyže a snowboard. Sport je zkrátka mou nedílnou součástí. I proto jsem vystudoval tělovýchovu na FTVS UK. V rámci studia jsem také získal základní znalosti v oboru masáží a výživového poradenství, které jsem nadále rozšiřoval a prohluboval dalšími kurzy a praxí v oboru. Rád vás uvidím osobně v našem Funkčním Fitku, případně mi můžete napsat na adresu pavel@funkcnifitko.cz.

Mgr. et Bc. Monika Mezírková

Funkční trenérka
Pohyb a sport je pro mě od dětství největším koníčkem a dnes už zřejmě i závislostí. 20 let jsem se závodně věnovala sportovní střelbě, aktuálně soutěžím v beach volejbalu, golfu a sem tam si zaběhnu ultramaraton. Kromě toho se věnuji celé řadě dalších pohybových aktivit, výživě, zdravé životosprávě, jelikož věřím ve fitness, tj. ve zdravý a funkční životní styl. Možnosti lidského těla mě neustále fascinují, proto jsem své vzdělání rozšířila o vysokoškolské studium na Fakultě tělesné kultury a své vědomosti v této oblasti nadále prohlubuji, pravidelně na akreditovaných kurzech či školeních (se zaměřením na funkční trénink, ideomotoriku, spirální stabilizaci, lyžování, cyklistiku).

Augustýn Matoušek

Funkční trenér
Prioritou mého tréninku je dosažení pohybové komplexnosti a jejího rozvoje. Mobilita, síla, kondice, koordinace, rychlost reakce a mnoho dalších ''dovedností'', které člověk používá vědomě i nevědomě každý den. Jsem certifikovaným instruktorem cvičení s kettlebellem, se kterým jsem se seznámil již před více než 10 lety a stále je pro mě jednou z nejlepších cvičebních pomůcek. Podílel jsem se na přípravě seminářů (primal move, velká činka, kettlebell, ..) a také se mnohých zúčastnil z pozice ''studenta''. Nejvíc mě baví bojové sporty. Jako dítě jsem začínal s tréninky karate, později jsem se dostal ke kickboxu a potom vyzkoušel i thajský box. Zápasové ambice jsem nikdy moc neměl, a tak je to pro mě především zábava a skvělý prostředek k udržení slušné kondičky.

Miroslav Jindra

Funkční trenér
Sport a pohyb je pro mě největší vášní už od dětství, kdy jsem začínal s fotbalem a v dospělosti jsem se zamiloval do kalisteniky neboli cvičení s vlastním tělem. Vždy jsem měl touhu předávat své znalosti a zkušenosti dál, a proto jsem se před pár lety začal věnovat trénování. Od té doby se snažím stále posouvat a dělat svou práci co nejlépe. V poslední době mě hodně chytlo lezení na boulderu, na kterém mě baví jeho rozmanitost a náročnost, a jedna z mých nevšedních pohybových zálib je také lezení na stromy. Obecně se snažím být co nejvšestrannější, aby mě žádná situace nepřekvapila, a to se také skrze mou trenérskou praxi snažím předávat všem svým svěřencům.

Matyáš Mudra

Funkční trenér
Silovému tréninku a zdravé výživě se věnuje více jak 7 let. Začínal jsem jako spousta lidí v klasickém strojovém fitku. Během chvíle jsem pochopil, že to není nejideálnější cesta a začal jsem se zajímat o další možnosti. Došlo mi, že priorita tréninku spočívá především v kvalitním pohybu a jeho následném rozvoji. A tak jsem nechal strojů a přešel na cvičení s vlastní vahou a začal pracovat více na ovládání celého těla. Postupem času jsem začal chtít víc a do svého tréninku přidal silový trojboj a lekce jógy pro zlepšení regenerace a mobility.

Pavel Novotný

Funkční trenér
Vedle vášně ke sportování v přírodě (lezení na skalách i v horách, běžky, kolo, voda, triatlon) jsem před mnoha lety zaměřil pozornost na silový rozvoj primárně s vlastní vahou a od roku 2023 působím jako certifikovaný instruktor funkčního tréninku. S blížící se padesátkou si každý den na vlastní kůži uvědomuji, jak moc důležitý je pro kvalitu života pohyb, a nepřestává mě fascinovat, jak dokonalý stroj může naše tělo být, pokud mu věnujeme patřičnou péči.