O NÁS

Proč, co a jak..?

Třikrát PROČ...

Proč funkční?

Věříme, že funkční trénink je pro člověka ta nejlepší volba. Na rozdíl od posilování na strojích, které je zaměřené na izolované partie a téměř nevyužívá stabilizátory páteře, dělá funkční trénink pravý opak. Zapojuje stabilizátory a svalové partie komplexně. Nezatěžuje nepřirozeným způsobem tělo, ale naopak ho celkově posiluje. Jedná se o velmi efektivní způsob cvičení, při kterém se snižuje riziko zranění a lze účinně využít při sportu i rehabilitaci.

Proč fitko?

Naše představa o fitness není omezená na posilování na strojích, na nepřirozeném nabírání svalové hmoty a na komerčnosti. Od našeho fitka můžete čekat mnohem víc, u nás je zdraví klienta na prvním místě. Funkční fitko vhodné pro každého, kdo chce zhubnout, ale i zdravě a funkčně cvičit. Nejsme fitness centrum, jsme fitko.

Proč to děláme?

Protože chceme přinést nový pohled na cvičení a chceme pomoci co největšímu počtu lidí k tomu, aby byli funkční, zdraví a jejich životní styl se ubíral tím správným směrem. Taky nás to hodně baví a chceme tuhle radost z cvičení šířit dál.

CO u nás naleznete..?

Nabízíme kvalitní služby a vše, co můžete potřebovat k tomu, abyste byli opravdu funkční. Od tréninku přes výživové poradenství až po infrasaunu, masáže a fyzioterapii.

 

Otevřený vstup

Otevřený vstup je časově neomezeným vstupem. Můžete kdykoliv přijít a zacvičit si dle libosti. Tenhle trénink je zcela ve vaší vlastní režii a bez dohledu trenéra.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vhodný pro každého, kdo neví jak s funkčním tréninkem začít, nebo si chce dát pořádně do těla. Během půl hodiny toho odmakáte tolik, co byste sami nestihli za hodinu.

Funkční silový trénink

Silové cvičení, které postupně budujeme a rozvíjíme. Naučíte se jak tělo vhodně rozhýbat a jak provádět cviky technicky správně.

Funkční jóga

Jóga v dynamickém stylu, formující celé tělo, posilující hluboký stabilizační systém intenzivnějším způsobem. Lekce založena na souhře svalové síly, protažení a relaxace.

Osobní trenér

Služeb osobního trenéra je ideální využít, pokud to myslíte s funkčním tréninkem opravdu vážně. Trenér maximálně zefektivní cvičení a dostane z vás maximální výkon. Tomu se říká překonat sám sebe!

Fyzioterapie

Máte problémy s pohybovým aparátem? Bolí vás záda nebo klouby? Máme řešení. A tím je naše fyzioterapie, která je zaměřená na diagnostiku a terapii funkčních i strukturálních poruch pohybového systému.

Masáže

Masáží nabízíme hned několik - klasickou a relaxační masáž, sportovní rekondiční masáž a manuální lymfodrenáž. Pořádně svaly uvolní a dokonale vás připraví na další trénink. Pro ještě větší účinek doporučujeme před masáží využít infrasaunu. Do budoucna připravujeme i další masáže.

Infrasauna

Infrasauna má spoustu terapeutických účinků – prohřeje celé tělo, posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty nebo třeba pomáhá v boji proti nespavosti. Hlavně je díky nižší teplotě v sauně vhodná i pro lidi, kteří do klasické sauny nesmějí, protože trpí astmatem, alergiemi nebo mají problémy s krevním tlakem.

Výživové poradenství

Jídlo je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Ale kde začít, když každý doporučuje něco jiného? My vám s tímto poradíme – zhodnotíme váš stávající životní styl, změříme tělesné hodnoty a připravíme vám stravovací plán na míru. Jednoduše řečeno – postavíme vás na startovní čáru.

JAK to děláme..?

Přicházíme s jiným pojetím cvičení, než nabízí konkurence. Neuděláme z vás kulturisty, ale za to vám pomůžeme zformovat postavu, shodit přebytečná kila, odstranit svalové dysbalance a pomůžeme vám od bolesti zad. O vše se postarají naši trenéři, kteří vás budou podporovat a motivovat. Zkrátka naše cvičení je zábavné, přirozené, zdravé a funkční. Přijďte a uvidíte.

Naši funkční trenéři

Zkušení trenéři jsou základ. Ti naši jsou navíc i funkční. Berou v potaz individuální možnosti každého klienta a díky nim je cvičení maximálně efektivní.

Mgr. Pavel Václavík
Mgr. Pavel Václavík
Majitel, trenér, masér a výživový poradce

Jsem iniciátorem našeho funkčního rozvoje. Funkční trénink je pro mě vášní a nejlepší způsob posilování. Sport a cvičení jsou pro mě už řadu let prací i koníčkem. Jako mladý jsem závodně vesloval a i nyní se věnuji několika sportům. Mám rád například jízdu na kole a bruslích, běhání, plavání a v zimě běžky, lyže a snowboard. Sport je zkrátka mou nedílnou součástí. I proto jsem vystudoval tělovýchovu na FTVS UK. V rámci studia jsem také získal základní znalosti v oboru masáží a výživového poradenství, které jsem nadále rozšiřoval a prohluboval dalšími kurzy a praxí v oboru. Rád vás uvidím osobně v našem Funkčním Fitku, případně mi můžete napsat na adresu pavel@funkcnifitko.cz.

Bc. et Bc. Eva Brožová
Bc. et Bc. Eva Brožová
Fyzioterapeutka, trenérka a výživová poradkyně

Jsem absolventkou oboru fyzioterapie a oboru tělovýchovy na FTVS UK. Fyzioterapie je obor, který se intenzivně vyvíjí a já se snažím si své vědomosti a dovednosti neustále prohlubovat. Sama jsem aktivní sportovkyně a díky propojení s fyzioterapií mám na tělo komplexní pohled. Ráda využívám váhu vlastního těla a to ve všech anatomických rovinách pro nejvhodnější a nejoptimálnější uplatnění pravidel funkčního tréninku. Základem je zdravý pohyb, ale mimo to je důležité pečovat o tělo ze všech stran. Několik let se věnuji zdravé stravě v oblasti výživového poradenství a ráda vám poradím. Optimální jídelníček je nezbytnou součástí k dosažení co nejlepších výsledků jak fyzických, tak i psychických. Těším se na vás. eva@funkcnifitko.cz

Matěj Rajnoch
Matěj Rajnoch
Funkční trenér

Ke sportu mě od mala vedli rodiče. Začínal jsem v 7 letech s fotbalem v pražské Spartě. Po dvou letech jsem jej vystřídal za rychlostní kanoistiku abych se v 15 letech zase vrátil k fotbalu, který hraji do dnes v Motorletu Praha. Trenérství se věnuji aktivně již několik let. V rámci mého prohlubování vědomostí jsem se rozhodl vlítnout na školu a jsem stále aktivním studentem UK FTVS. Oblíbeným je intenzivní funkční trénink díky pomůckám typu Gun-ex nebo TRX system, ale rád si užiji i „těžké váhy“. Vždy se budu snažit dostat z vás maximální a co nejefektivnější výkon! Těším se na vás. matej@funkcnifitko.cz