O NÁS

Proč, co a jak..?

Třikrát PROČ...

Proč funkční?

Věříme, že funkční trénink je pro člověka ta nejlepší volba. Na rozdíl od posilování na strojích, které je zaměřené na izolované partie a téměř nevyužívá stabilizátory páteře, dělá funkční trénink pravý opak. Zapojuje stabilizátory a svalové partie komplexně. Nezatěžuje nepřirozeným způsobem tělo, ale naopak ho celkově posiluje. Jedná se o velmi efektivní způsob cvičení, při kterém se snižuje riziko zranění a lze účinně využít při sportu i rehabilitaci.

Proč fitko?

Naše představa o fitness není omezená na posilování na strojích, na nepřirozeném nabírání svalové hmoty a na komerčnosti. Od našeho fitka můžete čekat mnohem víc, u nás je zdraví klienta na prvním místě. Funkční fitko vhodné pro každého, kdo chce zhubnout, ale i zdravě a funkčně cvičit. Nejsme fitness centrum, jsme fitko.

Proč to děláme?

Protože chceme přinést nový pohled na cvičení a chceme pomoci co největšímu počtu lidí k tomu, aby byli funkční, zdraví a jejich životní styl se ubíral tím správným směrem. Taky nás to hodně baví a chceme tuhle radost z cvičení šířit dál.

CO u nás naleznete..?

Nabízíme kvalitní služby a vše, co můžete potřebovat k tomu, abyste byli opravdu funkční. Od tréninku přes výživové poradenství až po infrasaunu, masáže a fyzioterapii.

 

Otevřený vstup

Otevřený vstup je časově neomezeným vstupem. Můžete kdykoliv přijít a zacvičit si dle libosti. Tenhle trénink je zcela ve vaší vlastní režii a bez dohledu trenéra.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vhodný pro každého, kdo neví jak s funkčním tréninkem začít, nebo si chce dát pořádně do těla. Během půl hodiny toho odmakáte tolik, co byste sami nestihli za hodinu.

Funkční silový trénink

Silové cvičení, které postupně budujeme a rozvíjíme. Naučíte se jak tělo vhodně rozhýbat a jak provádět cviky technicky správně.

Funkční jóga

Jóga v dynamickém stylu, formující celé tělo, posilující hluboký stabilizační systém intenzivnějším způsobem. Lekce založena na souhře svalové síly, protažení a relaxace.

Osobní trenér

Služeb osobního trenéra je ideální využít, pokud to myslíte s funkčním tréninkem opravdu vážně. Trenér maximálně zefektivní cvičení a dostane z vás maximální výkon. Tomu se říká překonat sám sebe!

Fyzioterapie

Máte problémy s pohybovým aparátem? Bolí vás záda nebo klouby? Máme řešení. A tím je naše fyzioterapie, která je zaměřená na diagnostiku a terapii funkčních i strukturálních poruch pohybového systému.

Masáže

Masáží nabízíme hned několik - klasickou a relaxační masáž, sportovní rekondiční masáž a manuální lymfodrenáž. Pořádně svaly uvolní a dokonale vás připraví na další trénink. Pro ještě větší účinek doporučujeme před masáží využít infrasaunu. Do budoucna připravujeme i další masáže.

Infrasauna

Infrasauna má spoustu terapeutických účinků – prohřeje celé tělo, posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty nebo třeba pomáhá v boji proti nespavosti. Hlavně je díky nižší teplotě v sauně vhodná i pro lidi, kteří do klasické sauny nesmějí, protože trpí astmatem, alergiemi nebo mají problémy s krevním tlakem.

Výživové poradenství

Jídlo je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Ale kde začít, když každý doporučuje něco jiného? My vám s tímto poradíme – zhodnotíme váš stávající životní styl, změříme tělesné hodnoty a připravíme vám stravovací plán na míru. Jednoduše řečeno – postavíme vás na startovní čáru.

JAK to děláme..?

Přicházíme s jiným pojetím cvičení, než nabízí konkurence. Neuděláme z vás kulturisty, ale za to vám pomůžeme zformovat postavu, shodit přebytečná kila, odstranit svalové dysbalance a pomůžeme vám od bolesti zad. O vše se postarají naši trenéři, kteří vás budou podporovat a motivovat. Zkrátka naše cvičení je zábavné, přirozené, zdravé a funkční. Přijďte a uvidíte.

Naši funkční trenéři

Zkušení trenéři jsou základ. Ti naši jsou navíc i funkční. Berou v potaz individuální možnosti každého klienta a díky nim je cvičení maximálně efektivní.

Mgr. Pavel Václavík
Mgr. Pavel Václavík
Majitel, trenér, masér a výživový poradce

Jsem iniciátorem našeho funkčního rozvoje. Funkční trénink je pro mě vášní a nejlepší způsob posilování. Sport a cvičení jsou pro mě už řadu let prací i koníčkem. Jako mladý jsem závodně vesloval a i nyní se věnuji několika sportům. Mám rád například jízdu na kole a bruslích, běhání, plavání a v zimě běžky, lyže a snowboard. Sport je zkrátka mou nedílnou součástí. I proto jsem vystudoval tělovýchovu na FTVS UK. V rámci studia jsem také získal základní znalosti v oboru masáží a výživového poradenství, které jsem nadále rozšiřoval a prohluboval dalšími kurzy a praxí v oboru. Rád vás uvidím osobně v našem Funkčním Fitku, případně mi můžete napsat na adresu pavel@funkcnifitko.cz.

Bc. et Bc. Eva Brožová
Bc. et Bc. Eva Brožová
Fyzioterapeutka, trenérka a výživová poradkyně

Jsem absolventkou oboru fyzioterapie a oboru tělovýchovy na FTVS UK. Fyzioterapie je obor, který se intenzivně vyvíjí a já se snažím si své vědomosti a dovednosti neustále prohlubovat. Sama jsem aktivní sportovkyně a díky propojení s fyzioterapií mám na tělo komplexní pohled. Ráda využívám váhu vlastního těla a to ve všech anatomických rovinách pro nejvhodnější a nejoptimálnější uplatnění pravidel funkčního tréninku. Základem je zdravý pohyb, ale mimo to je důležité pečovat o tělo ze všech stran. Několik let se věnuji zdravé stravě v oblasti výživového poradenství a ráda vám poradím. Optimální jídelníček je nezbytnou součástí k dosažení co nejlepších výsledků jak fyzických, tak i psychických. Těším se na vás.

Matěj Rajnoch
Matěj Rajnoch
Funkční trenér

Ke sportu mě od mala vedli rodiče. Začínal jsem v 7 letech s fotbalem v pražské Spartě. Po dvou letech jsem jej vystřídal za rychlostní kanoistiku abych se v 15 letech zase vrátil k fotbalu, který hraji do dnes v Motorletu Praha. Trenérství se věnuji aktivně již několik let. V rámci mého prohlubování vědomostí jsem se rozhodl vlítnout na školu a jsem stále aktivním studentem UK FTVS. Oblíbeným je intenzivní funkční trénink díky pomůckám typu Gun-ex nebo TRX system, ale rád si užiji i „těžké váhy“. Vždy se budu snažit dostat z vás maximální a co nejefektivnější výkon! Těším se na vás.

Augustýn Matoušek
Augustýn Matoušek
Funkční trenér

Prioritou mého tréninku je dosažení pohybové komplexnosti a jejího rozvoje. Mobilita, síla, kondice, koordinace, rychlost reakce a mnoho dalších ''dovedností'', které člověk používá vědomě i nevědomě každý den. Jsem certifikovaným instruktorem cvičení s kettlebellem, se kterým jsem se seznámil již před více než 10 lety a stále je pro mě jednou z nejlepších cvičebních pomůcek. Podílel jsem se na přípravě seminářů (primal move, velká činka, kettlebell, ..) a také se mnohých zúčastnil z pozice ''studenta''. Nejvíc mě baví bojové sporty. Jako dítě jsem začínal s tréninky karate, později jsem se dostal ke kickboxu a potom vyzkoušel i thajský box. Zápasové ambice jsem nikdy moc neměl, a tak je to pro mě především zábava a skvělý prostředek k udržení slušné kondičky.

Mgr. Monika Mezírková
Mgr. Monika Mezírková
Funkční trenérka

Pohyb a sport je pro mě od dětství největším koníčkem a dnes už zřejmě i závislostí. 18 let se závodně věnuji sportovní střelbě, aktuálně také rekreačně běhám ultramaratony a soutěžím v beach volejbalu. Kromě toho se věnuji celé řadě dalších pohybových aktivit, výživě, zdravé životosprávě, jelikož věřím ve fitness, tj. ve zdravý a funkční životní styl. Možnosti lidského těla mě neustále fascinují, proto své vědomosti v této oblasti pořád prohlubuji, momentálně intenzivně v rámci dalšího studia na FTK UP. Těším se na setkání ve Funkčním Fitku! Monika

Bc. Eva Marková
Bc. Eva Marková
Lektorka jógy

Od dětství jsem se věnovala uměleckému pohybu. Nejprve jsem začínala gymnastikou a následně baletem. Ze základní školy jsem odešla na taneční konzervatoř, tu jsem vystudovala a poté vystřídal tanec studentský život na zemědělské univerzitě, tam jsem také poprvé blíže nahlédla do světa jógy. U konce bakalářského studia jsem se vrátila k tanci a divadlu a začala jsem studovat jógu hlouběji. V roce 2016 jsem získala osvědčení o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu – Instruktor zdravotní tělesné výchovy v rozsahu 150 vyučovacích hodin v Senior fitnes z. s. V roce 2016/2017 jsem absolvovala certifikovaný kurz učitele hatha jógy, který je akreditovaný MŠMT, o délce 240 hodin v Yogacentru v Holešovicích. Nyní se na vás budu těšit ve Funkčním Fitku na lekcích dynamické jógy.