Pro nové zákazníky nabízíme slevu 50% na první vstup. Přihlaš se zde.

FAQ

Otázky a odpovědi..

Kruhový trénink trochu jinak

Intenzivních 45 minut. Zahřátí a případný strečink ve vlastní režii. 

Nevíte jak se připravit před tréninkem nebo kruháčem? Přijďte ve čtvrtek od 16:40 na minilekci "Mobilizační cvičení před tréninkem". Vše vám vysvětlíme a ukážeme.

Pro vysvětlení

Přicházíme s trochu jiným pojetím než je obvyklé. Zahřátí a případné mobilizační cvičení před a strečink po kruhovém tréninku jsou zcela na vás. Na zahřátí celého těla máme přímo určené airbiky. Zapojíte jak nohy, tak ruce i celý trup. Po zahřátí může následovat mobilizační cvičení. Není to nic jiného než kroužení v jednotlivých kloubech. Pak je na řadě kruhový trénink pod vedením trenéra a poté přecházíte na strečink, který je také ve vaší režii. Proč to máme takto nastavené se dočtete níže.

V ceně vstupu na kruháč je zahrnuto 45 min pod vedením trenéra. Neomezený vstup do fitka. V případě volného místa v následující lekci je možnost se této lekce zúčastnit zdarma. 

Často kladené otázky

Budu dobře připravený na kruhový trénink, když nevím co a jak?

Budete. Na recepci vám vše vysvětlí, nebo můžete přijít ve čtvrtek od 16:40 na "Mobilizační cvičení před tréninkem".

Zahřátí u nás probíhá na airbiku, kde zapojíte celé tělo. Poté můžete provést mobilizační cvičení, ale neprotahujte. Bohužel je to zajetá rutina, ale konečný efekt je spíše kontraproduktivní. Potřebujete sval zahřát, tonizovat, nikoliv protahovat a relaxovat. To až případně na samotném konci tréninku.

Jak se mám po kruhovém tréninku protáhnout?

Důležité říci, že protahování do maximálního rozsahu není po náročném tréninku vhodné. Můžete si přivodit natažení nebo i natržení svalu. Proto není strečink po tréninku tolik efektivní a je lepší ho zařadit druhý den po zahřátí. 

V jakém předstihu mám přijít před samotným kruhovým tréninkem?

Stačí přijít 15 minut před začátkem kruhového tréninku. Zahřátí cca 5 min. na airbiku a cca 5 min. mobilizační cvičení. Ale je to čistě na vás, jak se připravíte na trénink.

Co si vzít s sebou?

Stačí vám obyčejné triko a kraťasy. Při silovém tréninku doporučujeme cvičit naboso nebo v ponožkách. Při kruhovém tréninku je to na vás, zda budete cvičit v obuvi nebo naboso, ale vezměte si prosím ručník.

Stále vám není jasný strečink?

Opakovaně a pořád ten stejný scénář. Zahřátí, protažení, hlavní část tréninku a další protažení. Je to ale správně? Není, ví se to nějakou dobu, ale stále se opakuje to stejné dokola. Jak to tedy je? Když sval protahujete, tak ho uvolňujete a vy ho před zátěží nepotřebujete uvolnit, ale naopak připravit, zahřát a tonizovat. Za nás je nejlepší příprava na trénink zahřátí a následné mobilizační cvičení. 

A jak je to s protažením po tréninku? Strečink, neboli protahování po tréninku je přeceňované a spoustu lidí ho dělá až do maximálního rozsahu. To ale není vhodné. Sval dostal pěkně zabrat, je "unavený" a my ho nemůžeme protahovat v maximálním rozsahu. Může vzniknout mikrotrauma, natažení nebo i natržení svalu. Lehké protažení po tréninku je v pořádku, ale neměli bychom to přehánět. Navíc spousta žen je hypermobilních a svou mobilitu i nadále protahováním zvětšují, i když to pro ně není vůbec přínosné. Protahování před zátěží není vhodné a po zátěži není příliš efektivní. Za nás je nejdůležitější zahřátí a případné mobilizační cvičení před zátěží. Kromě toho, pokud své tělo známe, tak chceme mobilizovat nebo protahovat určité partie a to u klasicky vedené lekce nelze.

 

Není vám něco jasné? Klidně napište.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Naši partneři

Lze využít na otevřený vstup a veškeré lekce.